Různé

Různé

Stránka RŮZNÉ neexistuje.

Veškeré informace o akcích v obci jsou zveřejňovány na webu obce www.brezanyii.cz

nebo na https://brezanyii.hlasenirozhlasu.cz/ .

 

urad:

Den Země na Klepci 20.4.2019

Obec Břežany II se od roku 2016 každoročně  aktivně zúčastňuje regionální kulturní akce Den Země na Klepci, která je  tržištěm domácích produktů, místem ke společnému setkávání sousedů nebo příležitosti k navazování nových vztahů, spolupráce a komunikace - vše pod patronací kamenného Slouhy na Klepci. Tento 13.ročník byl tradičně představením všech zúčastněných i přihlížejících spolků a obcí, příjemným a poutavým zpestřením byla ukázka leteckých modelů v akci a vzlet horkovzdušného balonu. Počasí nám přálo a budeme se těšit na další ročník.

urad:

UKLIĎME........Břežany II

V sobotu, 23.3.2019 se obec již tradičně zapojila do  akce Ukliďme svět, Česko, Pošembeří, Břežany II.I když jsou v současné době obyvatelé obce informováni o  všech akcích, pořádaných obecním úřadem, akce se zúčastnilo 15 dospělých (převážně maminek)  a 10 dětí. Jedinou zúčastněnou  organizací bylo SHD Břežany II.

Po úklidu se účastníci sešli u hasičské zbrojnice na opékání buřtů.

Obec zajistila úklid škarp při silnicích na Rostoklaty, Tuklaty a Černíky a dobrovolníci uklízeli okolí cesty do Suchých dol.

Odvoz odpadu zajišťuje MAS Pošembeří v spolupráci se SÚS .

urad:

Stromy svobody

Zasazením pamětní lípy 15.9.2018 se obec zapojila do kampaně Stromy svobody , kterou organizovala  Nadace partnerství a oslavili jsme tak 100. let výročí vzniku Československa.

A jako třešničku na dortu připravila Nadace partnerství celonárodní happening, který se konal 17.11.2018 - Výsadba Aleje svobody pod horou Říp v obci Mnetěš.

Bylo symbolicky vysazeno 100 lip v nové aleji.

Lípa Břežan II  má číslo 66, byla označena dřevěnou tabulkou a vlaječkou obce.

urad:

Vzdáváme HOLD 1918-2018

Vzdáváme HOLD!"

již 100 let na společné cestě 1918 - 2018.

Motto: "Nebát se, nelhat a nekrást!" T. G. Masaryk

28.10.2018 se konal štafetový běh v délce 100 km z Prahy , přes Poděbrady do Kolína.

Cílem spontánního poselství běžců, i cykloturistů a fanoušků naší republiky bylo vzdát HOLD všem, kteří pro naši republiku přinesli oběť nejvyšší a všem, kteří za republiku bojovali!  

urad:

100. let Československé republiky 15.9.2018

V sobotu 15.9.2018 za slunečného počasí ve 14 hodin starosta obce T. Brázda zahájil oslavy 100. let Československé republiky v Břežanech. Po proslovu  starosty převzal moderátor akce Jiří Vaníček slovo a následoval čtyřcetiminutový koncert souboru Musica dolce vita -symbolicky u obrazu T.G.Masaryka pod vzrostlou lípou na návsi.Zde zazněly skladby našich mistrů B. Smetany, A. Dvořáka, L.Janáčka a dalších v podání harfenistky Zbyňky Šolcové,flétnistky Žofie Vokálkové a mezzosopranistky Daniely Demuthové. 

urad:

Chytání ryb na rybníce

Cena povolenky: dospělý  500,-Kč na rok, děti 200,- Kč na rok, prodej na
v úředních hodinách.

 Rybářský řád v příloze.

urad:

8. Rybářské závody na rybníce, 14.4.2018

Počasí nám po dlouhé době konečně dopřálo slunečný a teplý den, a tak bylo i díky dobrému občerstvení, které zajistili  místní hasiči, o vše postaráno. Rybám předkládaná návnada též chutnala a výsledek byl velkým překvapením. Přítomných 28 závodníků ( 25 dospělých a 3 děti) bylo spokojeno. Při snažení dětí o ulovení ryby samozřejmě pomáhali rodiče, kteří u těchto rybářů jsou povinností,ale přes snahu všech se dětem podařilo ulovit poze 2 menší ryby.

urad:

7.Rybářské závody na rybníce, 14.4.2017

Rybářské závody na rybníce 14. 4. 2017

Již 7. rokem se uskutečnily závody na našem obecním rybníce, počasí se vydařilo, závodníků se  přihlásilo též dost, o naplnění hladových rybářů bylo  našimi hasiči dobře postaráno, a mohlo se začít.

urad:

Nohejbalový turnaj

Nohejbalový turnaj „O putovní pohár starosty obce Břežany II – 2. ročník“

urad:

Pages

Subscribe to RSS - Různé