"Ukliďme Pošembeří 2021" v rámci akce "Ukliďme Česko"

     "Ukliďme Pošembeří 2021"                                                                            v rámci akce "Ukliďme Česko"                          

Ve znamení individuálních úklidů letos úspěšně proběhl hlavní termín jarní akce Ukliďme Pošembeří. V regionu Pošembeří se jej zúčastnilo na 900 dobrovolníků, kteří sesbírali ve svém okolí 22,5 tuny směsného odpadu a ještě vytřídili 1,5 tuny plastů, 0,5 tuny skla, 1,2 tuny papíru a 162 pneumatik.

(Celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ se na zhruba tisícovce míst zapojilo 40-50 tisíc dobrovolníků.)

Naše příroda (ale i města a obce) během jarních týdnů opět o něco prokoukla díky úklidu nepořádku po všech koutech našeho regionu. Podél silnic vedoucích od obcí s obchody se příkopy plní odhozenými plechovkami, plastovými lahvemi a kelímky. Kromě klasických druhů odpadu letos bohužel přibylo mezi sesbíranými odpadky mnoho použitých roušek. Z nalezeného odpadu v regionu by se dala vybavit jednoduchá domácnost: několik gaučů, matrací, křesel, stůl, televize, několik umyvadel, vana, wc.

Děkujeme partnerům a dobrovolníkům za podporu a zapojení do této akce!

Příští velký úklid plánují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko na třetí zářijový víkend, v rámci již 4. ročníku Celosvětového úklidového dne. Letos poprvé také vyzývají aktivní organizátory úklidových akcí k zapojení do sázení stromů pod heslem „Na jaře uklidíme, na podzim vysadíme“. Zájemci (nejen z řad organizátorů úklidových akcí) mohou do konce července zažádat o grant na výsadbu stromů až do výše 60 000,- korun díky Nadaci Partnerství a její iniciativě Sázíme budoucnost. Podrobnější informace k výsadbám najdete na www.SazimeBudoucnost.cz.

Děkujeme! Bez vás to nezvládneme!

 

 
   

                                                               

 Za kancelář  Region Pošembeří o.p.s                                                             .

Hana Vrbovcová