Prodloužení omezení volného pobytu a pohybu na veřejnosti

V době pandemie koronaviru je nutná zvýšená hygiena, zejména mytí rukou. Mimo svá obydlí je nařízeno nošení roušek, respirátorů a jiných pomůcek, které zachycují viry a chrání nos a ústa. Nařízení se již nevtahuje na děti do dvou let věku a na řidiče, kteří jedou v autě sami.

2. Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti je prodlouženo a bude platit nejméně do 11. dubna 2020 do 6:00 hodin ráno.

3. Do 11. dubna se prodlužuje i zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách. Výjimkou jsou například prodejny potravin, lékáren a drogerií…

4. Česká pošta má stále otevřeno pouze do 16.00 hod. Víkendový provoz je zrušen. Od 8.00 hod do 9.00 hod jsou na pobočce pošty obsluhováni pouze klienti nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP - P starších 50 let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách. Od 2. dubna bude Česká pošta vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý. Tedy buď doručením na adresu, nebo uložením na pobočce.

 

 

AttachmentSize
PDF icon opatreni_200330.pdf124.5 KB