Slavnostní otevření nové mateřské školky

Ve čtvrtek 12.11.2015 se konalo slavnostní otevření nové mateřské školky.

Kolínský deník o této akci napsal:

"Břežany II – Zbrusu novou mateřskou školku, přesněji řečeno celý školkový areál dokončili a aktuálně už i zkolaudovali v Břežanech II. Na slavnostní otvírání se sjela řada významných hostů včetně starostů okolních obcí a ředitele Regionální rady regionu soudržnosti střední Čechy Václava Chytila.

Dotace z ROPu totiž v budování školky, jež je na obec velikosti Břežan mimořádným dílem, významně pomohla. Celkem vyšla výstavba na více než 43 milionů korun, téměř 19 milionů činila dotace, přes 24 milionů uhradila obec ze svého rozpočtu, z toho 12 milionů si bere úvěr.

Zrcadlově budovaný patrový objekt s prostornými hernami, jídelnou a ložnicemi obsahuje i moderní kuchyň, samozřejmě veškeré technické zázemí, místnosti pro učitelky i třeba pro údržbáře a dokonce i dva byty v patře.

„Mohou sloužit jako startovací, třeba kdyby nastoupila nová učitelka a neměla bydlení, může využít byt přímo v objektu školky. Jako to bývávalo kdysi – práce i s bytem," usmíval se při prohlídce objektu během slavnostního otevření starosta obce Tomáš Brázda.

V souladu s požadavky Evropské unie má břežanská školka i karanténní místnost, s dobou jde i co do počítačového vybavení. Děti v ní budou mít k dispozici celkem deset počítačů. K zábavě láká i školní zahrada s velikým dětským hřištěm, kde je spousta hracích prvků i třeba travnatý kopeček.

Ve školce najdete i velmi šikovná vylepšení typu například jednoho malého WC, které je přístupné přímo ze zahrady. Při pobytu s dětmi venku pak učitelky nebudou muset co chvíli odbíhat s žáčky dovnitř.

Celkem školka nabídne místo pro 56 malých žáčků. Dostanou ji vlastně jako vánoční dárek. Už se chystá slavnostní ozdobení smrku v těsné blízkosti areálu a slavnostní rozsvěcení stromku spolu se zahájením adventu. A hned po Novém roce děcka do školky nastoupí. Kapacita by už měla pokrýt poptávku maminek o umístění dětí do školky a částečně i zájem z okolních obcí.

A všichni věří, že se dětem v nové školce bude líbit. Přijďte si školku prohlédnout, v sobotu  od devíti do dvanácti hodin se koná Den otevřených dveří  "

Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/obec-postavila-zbrusu-novou-mater...