Břežanská drakiáda 2012

V sobotu 6. října 2012 se na poli u Chrástnice sešlo celkem 33 dětí, aby se zúčastnily již 2. ročníku drakiády.

Každý malý účastník s sebou přinesl menšího či většího draka, zahanbit se nenechali ani dospělí, a tak byla obloha posetá nejroztodivnějšími zvířaty, strašidly a stvořeními. Na rozdíl od loňska vítr foukal pořádně, takže se létalo vysoko a pěkně daleko. Někdo létal dokonce tak vehementně, že svého draka viděl mizet za kopec na Černíky a pak ještě dál a bylo to také naposledy, co svého draka vůbec viděl:-) Ceny za originální draky  nebo výkony si odnesli tito soutěžící:

Eliška Šebestová za největší létající vzducholoď, Barunka Straková a Wendy Beranová za nejbarevnější draky, Nikolka Hálová za nejroztomilejšího dráčka, Jakub Beneš za draka létajícího nejvýš, Péťa Fridrichovský za nejstrašidelnějšího draka, Adam Kulvajt za létajícíc zvířátko - ještěrku a Kačenka Kobelová za nejhezčího doma vyrobeného draka.

Každý soutěžící byl oceněn diplomem za účast, domácím perníkem od Radky a ovocem od místního pěstitele. Na úplný závěr se již tradičně opékaly báječné telecí párky.

Organizátoři děkují všem dobrovolníkům za pomoc, Berry servis s. r. o. za sponzoring a všem ostatním za morální podporu.

Fotky z akce naleznete ve Fotogalerii / Břežanská drakiáda 2012.