Provoz linek PID (S7 a 426)

V souvislosti s rozhodnutím vlády ČR o omezení volného pohybu osob a o vyhlášení nouzového stavu na území ČR dochází k dočasnému omezení provozu vybraných vlaků, a to s platností od 3.4.2020 do odvolání. Toto opatření je realizováno v součinnosti se Středočeským krajem (organizací IDSK), který je spoluobjednatelem těchto vlaků.

   Trať 011 Praha – Český Brod – Kolín:

  • v pracovních dnech přechod na celodenní interval 30 min., tzn. zrušení intervalu 15 min. (dočasné zrušení linky S7)
  • omezení provozu po 22. hodině

 

V reakci na výše uvedené dochází rovněž od 3.4.2020 do odvolání k dočasným úpravám provozu návazných autobusových linek, přičemž v drtivé většině se jedná pouze o posuny spojů, nikoli o jejich rušení.

426 – upravují se návaznosti v Č. Brodě (vychází jich o něco méně) a v Rostoklatech (od Břežan II návaznost první dva spoje, přičemž ty další mají návaznost od Prahy do Nové Vsi II, protože v Č.Brodě nevychází, tak aby se cestující do Nové Vsi II vůbec měli jak dostat domů). Kde to bez většího zásahu bylo možné, jsou návaznosti na S1 místo S7. Cílem bylo nezasahovat do úseku Č. Brod – Pečky.

Doplňující informace:

Toto je takto schváleno s oficiální platností 3.4. – 12.12.2020. Dopravci v tuto chvíli jízdní řády vylepují. V tuto chvíli se obecně předpokládá, že až skončí nouzový stav, tak se provoz linek PID vrátí do stavu před 14.3.2020.

Linka 426 – ve dnech 6.-9.4. proběhne uzavírka silnice Tuklaty – Břežany II, tudíž po tuto dobu bude linka zkrácena do trasy „Pečky, Žel.st. – Břežany II“ při zachování časových poloh spojů, platných od 3.4.. Od 14.4. dojde k obnovení provozu, platného od 3.4. 2020.